Skip to content Skip to footer

Gen Group kurucusu ve CEO’su Gürol Yığar kimdir?

Girişimci, iş adamı Gürol Yığar, 19 Ekim 1983 tarihinde Fatma Asiye-Nuri Zeki Yığar çiftinin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Mustafa Necati İlkokulu ve Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’nin ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim aldı. İş hayatına genç yaşta adım atan Gürol Yığar, 2013 yılında UpWatch markasını yarattı. Markasını yurt dışına taşıma başarısını gösteren Yığar, 2018 yılında yeme-içme, turizm, tekstil, art-work ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren Gen Group’u kurdu.

İŞTE GÜROL YIĞAR’IN MARKALARI

Gen Group çatısı altında faaliyet gösteren markalar arasında; Olden 1772, Mesai Karaköy, Voger Alaçatı Butik Otelleri, CheckMate Art, CheckMate Moda, İtalyan kahve zincir markası Genova ve marka oluşturma, kreatif içerik ve reklam tabanlı ajansı G Works Media bulunuyor. Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’yı buluşturan “Aile” dizisinin de çekildiği Olden 1772, İstanbul yeme-içme ve eğlence hayatında son dönemde adından sıkça söz ettiriyor. Gürol Yığar’ın markaları için iş birliği yaptığı isimler arasında Yasemin Şefik gibi ünlüler de bulunuyor.

 

Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’yı buluşturan “Aile” dizisinin de çekildiği Olden 1772 adlı restoranın sahibi, Gen Group’un kurucusu Gürol Yığar. Peki Gürol Yığar kim, nereli, hangi eğitimleri aldı, hangi markaları kurdu? İşte başarılı iş adamı hakkında merak edilenler…

KaynakAkşam GazetesiYıl2023Share

Leave a comment